Możliwe zastosowania aloesu

Wyciąg z aloesu traktowany może być jako prawdziwy eliksir piękna. Jak się okazuje wiedziała to już Kleopatra, która nacierała nim ciało po wyjściu z kąpieli. Dziś wiele kosmetyków do ciała zawiera właśnie ekstrakt z tej rośliny.

Wyciąg z aloesu to prawdziwy eliksir piękna. Dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób chce go stosować. Okazuje się, że można mówić o medycznym zastosowaniu takiego wyciągu. Można również samodzielnie dbać o wykorzystanie dobrodziejstwa natury.

Łodygi aloesu

Z łodyg rośliny będzie można uzyskać ekstrakt, który wzbogacać będzie naszą kosmetyczkę i zasili również domową apteczkę, przy tym specjalnie się nie napracujemy. Jeśli nieustannie zapominamy o podlewaniu kwiatków aloes jest właśnie dla Ciebie. Jest tam tak dużo wody, że potrzebuje wyłącznie sporadycznego nawodnienia. Podlewać go należy okazjonalnie i następnie ustawiać w słonecznym miejscu, a wtedy będzie szybko wzrastał. Dbać trzeba wyłącznie o podłoże, które musi być umiarkowanie żyzne oraz odpowiednio przepuszczalna.

Eliksir zdrowia i urody uzyska się poprzez przekrojenie łodygi aloesu wzdłuż na połowę. Roślina ma soczyste wnętrze i należy ją zetrzeć na tarce z małymi oczkami albo też przy użyciu blendera. Uzyskany żel przelewamy do słoiczka z dozownikiem i gotowe.

Peeling do twarzy i ciała

Dwie łyżki tego wyciągu z dodatkiem cytryny, miodu czy brązowego cukru to świetne rozwiązanie, które będzie łagodzić podrażnienia, jest to idealny dodatek do domowego peelingu.

Kosmetyki z aloesem

Odżywka do rzęs

Jeśli chcemy wzmacniać i wydłużyć rzęsy wymieszamy olejek rycynowy z ekstraktem z aloesu, kosmetyk nakłada się szczoteczką przed snem

Maść na oparzenia

Jeśli słońce czy ogień dokonały spustoszenia na skórze również wyciąg dobrze się sprawdzi. Charakteryzuje się działaniem chłodzącym, kojącym oraz antybakteryjnym, będzie on przyspieszał gojenie się ran i oparzeń.

Płyn do demakijażu

Ekstrakt z aloesu przelewamy do dozownika i oczyszczamy twarz. Jeśli konsystencja będzie zwarta będzie można dodać troszkę wody. Nie będą potrzebne specjalne kosmetyki do demakijażu, taki żel jest i tani i skuteczny.

Problemy gastryczne

Sok z aloesu wpływa dobrze na nasz układ trawienny, łagodzi wzdęcia oraz zgagę. Napój kupimy w sklepach ze zdrową żywnością.

Krem nawilżający

Aloes ma silne działanie nawilżające, dlatego wyciąg z rośliny będzie dobrym środkiem do stosowania codziennej pielęgnacji. Wystarczy rozprowadzić go na twarzy i zostawić na kilka minut.